pomysły na przestrzeń pod schodami

Jak wykorzystać przestrzeń pod schodami?

Szukasz sposobów na najlepsze wykorzystanie przestrzeni pod schodami? Mały pokój Harry’ego Pottera w „szafce pod schodami” mógł nie być przyjemny. Ale w swoim domu możesz przekształcić to ignorowane miejsce w coś pięknego i użytecznego, jak kojec dla dzieci lub kącik do czytania – przy odrobinie kreatywności. I nie pozwól mu zbierać pajęczyn ani być wysypiskiem starych magazynów, narzędzi i tym podobnych. Oto pomysłowe sposoby na zmaksymalizowanie ilości miejsca do przechowywania pod schodami:

Biuro domowe lub strefa prac domowych dla dzieci

Stwórz schludne miejsce do pracy ze schowkiem, ruchomymi półkami ściennymi i odpowiednim oświetleniem – spokojną, nieuciążliwą przestrzeń biurową do pracy z domu. Możesz upewnić się, że jest wystarczająco dużo miejsca na pliki, dokumenty i inne materiały biurowe. Lub stwórz jasne, tematyczne miejsce do pracy, w którym dzieci będą mogły spokojnie odrabiać lekcje. Jeśli chcesz, zamknij ją drzwiami.

Obszar zabaw dla dzieci

Przekształć przestrzeń pod schodami w schludną małą strefę zabaw lub kryjówkę dla dzieci. Chcieliby zmienić miejsce, w którym mogliby grać w swoje gry planszowe, gry fabularne dla lalek i tak dalej.

Kącik do czytania

Zamień przestrzeń pod schodami w przytulny kącik do czytania z wbudowanym siedziskiem, poduszkami i dużym oświetleniem.

Miejsce do siedzenia

Dodaj dodatkowe miejsce siedzące z jednym lub dwoma fotelami. Udekoruj przestrzeń stolikiem bocznym, grafiką na ścianie, rośliną lub dwoma, a otrzymasz tutaj uroczą część wypoczynkową.

Spiżarnia

Magazyn kuchenny to coś, o czym każdy marzyłby, jeśli jeszcze go nie masz. Utwórz spiżarnię lub magazyn pod schodami. Zbuduj inteligentne, uporządkowane półki i szuflady i zakryj cały mebel drzwiami, aby pozostawał ukryty, gdy nie jest używany.

Szafka na naczynia

Jeśli w Twojej kuchni lub wagonie kuchennym nie możesz pomieścić Twojej kolekcji naczyń, oto Twoja szansa – niestandardowa szafka ze szklanymi drzwiami pod schodami, aby pochwalić się ceramiką, naczyniami szklanymi, sztućcami i tacami do serwowania.

Półka na buty lub szafa

Zbuduj wysuwane półki na buty, aby schować wszystkie dodatkowe pary poza zasięgiem wzroku.
Lub zainstaluj elegancką szafę lub garderobę, aby dodać miejsce do przechowywania ubrań z półkami, haczykami, drążkami na wieszaki na ubrania, zamkniętymi i otwartymi półkami. Oprócz ubrań zawieś tutaj parasole, płaszcze przeciwdeszczowe, szaliki i inne przedmioty codziennego użytku.

Dodatkowe miejsce do przechowywania

Jeśli nie ma żadnego z tych elementów, po prostu zbuduj zestaw szuflad jako dodatkowe miejsce do przechowywania wszelkich przedmiotów, które nie były jeszcze odpowiednio przechowywane. Pomyśl o gadżetach, takich jak odkurzacz, podręczniki do gadżetów, torby na zakupy, sprzęt sportowy, przybory szkolne i tak dalej.

Przechowywanie na przybory kuchenne i do czyszczenia

Przechowuj swoje miotły, płyny do czyszczenia, wiadra do czyszczenia, szczotki w starannie zorganizowanej, zamkniętej przestrzeni pod schodami.

Kącik dla zwierząt

Masz zwierzaka ? Daj mu małe, ciepłe pomieszczenie, w którym można się wycofać zamiast drzemki na kanapie lub podłodze w sypialni. Możesz nawet zbudować obszerną budę lub klatkę z drzwiami, jeśli masz zwierzęta do zabezpieczenia. Umieść legowisko, zabawki, miskę z jedzeniem, aby zwierzę poczuło się jak w domu.

Zaniedbana przestrzeń, koniec! Dzięki tym wszystkim kreatywnym i niepowtarzalnym pomysłom możesz stworzyć stylowy kącik pod schodami w swoim domu. Który z nich Ci się podobał, czy masz lepszy pomysł?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *