kolorowe wnętrza

Jak kolorystycznie ożywić wnętrza?

Prawie każdy zakłada, że zmienić kolor w swoim domu, musi zacząć od puszki farby i pędzla. Jednak po zastosowaniu kilku kreatywnych akcentów Twój wystrój może przybrać zupełnie nową kolorystykę. Od poduszek po dywaniki, wyjaśnimy, jak kolorowe akcenty poprawiają wygląd Twojego domu bez czasu i sprzątania.

Rozjaśnij swoje poduszki

Jeśli masz ciemny pokój i chcesz go rozjaśnić na wiosnę, dodaj kilka poduszek w jasnych kolorach, aby zaakcentować meble.

Bądź kreatywny dzięki zasłonom

Wiele zasłon okiennych jest dostępnych tylko w podstawowych i mało inspirujących opcjach kolorystycznych. Dodaj pikanterii, zmieniając swój obecny wystrój okien na ręcznie robioną, kolorową wersję. Wytnij geometryczne kształty z papieru piankowego, które możesz kupić w sklepie rzemieślniczym i połącz je z żyłką. Zawieś sznurki na ozdobnym drążku, aby dopełnić wygląd. Jeśli nie możesz uszyć, kup ozdobny karnisz i po prostu ułóż na nim odważny kawałek materiału. Możesz być zaskoczony, jak oszałamiająco może wyglądać to proste działanie. Przyszyj ozdoby do zasłon, aby nadać im dekoracyjny akcent.

Kwiatowe motywy

Zgrupuj swoje ulubione wiosenne kwiaty lub rozrzuć pojedyncze łodygi w wazonach na pąki po całym pomieszczeniu, aby nadać przestrzeni odrobinę świeżości i odrobinę koloru. Pamiętaj tylko, aby je wyrzucić, gdy kolor wyblaknie.

Dodaj sztukę

Niezależnie od tego, czy kupujesz dzieło w lokalnej galerii, czy jest to kolaż rysunków twoich dzieci, grafika doda coś wyjątkowego do Twojej przestrzeni. Wybierz element, który prezentuje intensywne kolory, ale również dobrze komponuje się z istniejącymi elementami w Twoim pokoju.

Odważ się dzięki półkom na książki

Regały to nie tylko książki. Włącz kilka wolnostojących półek na książki i wykorzystaj je do wyświetlenia kolorowej kolekcji ceramiki, figurek lub szkła.

Sezonowe narzuty

Kup narzuty na kanapę na każdą porę roku i zmieniaj je według uznania. Wypróbuj jasne, przewiewne kolory, takie jak jasnoniebieski, żółty, biały lub zielony na miesiące wiosenne i letnie oraz głębokie, bogate kolory, takie jak fioletowy, złoty, czerwony lub granatowy na jesień i zimę. Możesz również spróbować tego samego w przypadku poszewek na kołdry do sypialni.

Kolorowy dywan

Dodanie kolorowego dywanu może poprawić wystrój każdego pomieszczenia. Jeśli masz kreatywny nastrój, udekoruj stary dywan lub stwórz własny, używając resztek dywanu, kleju i taśmy dywanowej. Użyj szkicownika, aby narysować szablon nowego projektu dywanu. Następnie odwiedź lokalny sklep z dywanami i poproś o resztki w różnych kolorach. Zaznacz tył istniejącego dywanu markerem i wytnij wzór za pomocą linijki o prostej krawędzi i noża uniwersalnego. Użyj tego wycięcia jako szablonu dla pozostałości i wytnij kawałek pozostałości w tym kształcie. Na koniec włóż pozostałe kawałki do otworów i przyklej taśmą z tyłu.

Odkryj na nowo swój zagłówek

Dzięki nieograniczonym możliwościom kolorystycznym, teksturowym i projektowym, tkanina jest idealnym sposobem na nadanie nowego koloru i osobowości Twojej przestrzeni. Możesz rzucić nowe światło na swoją sypialnię, wykonując wspaniały pikowany zagłówek. Po prostu wytnij drewniany szablon na wezgłowie, a następnie zawiń go w piankę i na koniec zainstaluj wybraną tkaninę, mocując naprężone materiały do wezgłowia za pomocą wytrzymałego zszywacza. Aby uzyskać eleganckie wykończenie, zbierz materiał i wbij gwoździe tapicerskie, aby utworzyć prosty wzór rombu na całym wezgłowiu. Po zakończeniu przymocuj nowy element do istniejącego wezgłowia lub zamontuj go bezpośrednio na ścianie za łóżkiem.

Nie zapomnij o światłach

Dodać kolor za pomocą oświetlenia? Pewnie! Prostym rozwiązaniem byłoby dodanie kolorowych żarówek do niektórych opraw oświetleniowych. Oświetlenie żarowe może dodać więcej ciepła, a oświetlenie akcentujące może podkreślić obszar pokoju, dodając mu dodatkowej radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *