dekorowanie domu

Dekorowanie wynajętego domu

Dekorowanie i umeblowanie wynajętego domu może być sposobem, aby poczuć się jakby był on twój. W zależności od tego, jak długo zamierzasz tam mieszkać, możesz wykonać niektóre łatwe poprawki, takie jak pomalowanie ścian lub wyposażenie pokoju w przyzwoitą sofę.

Zapytaj właściciela

Najpierw zapytaj właściciela lub agencję wynajmującą, czy możesz udekorować mieszkanie i ile możesz zmienić. Następnie ustal odpowiedni budżet. Pamiętaj, że marnowanie pieniędzy na opłacanie czyichś ulepszeń w domu, jeśli mieszkasz tam tylko przez rok, jest stratą pieniędzy.

Zrozumiałe jest, że wielkie rzeczy, takie jak szafki kuchenne lub zestaw łazienkowy, nie zmienią się, ale malowanie, wieszanie zdjęć i mocowanie półek nie powinno być zbyt szkodliwe.

Malowanie i dekorowanie

Właściciel powinien remontować lub odświeżać nieruchomość co kilka lat w imię dobrej praktyki. Dlaczego więc nie zaproponować remontu i poprosić właściciela, aby zapłacił za farbę? Oznacza to, że nieruchomość zostanie odświeżona, a właściciel nie będzie musiał płacić za drogiego dekoratora.

Jeśli właściciel wyrazi na to zgodę, najłatwiejszym sposobem, aby poczuć się jak w swoim miejscu, jest zmiana schematu kolorów. Większość właścicieli domu na początku pomaluje mieszkanie neutralną bielą, ponieważ jest to zarówno tanie, jak i estetyczne.

urządzanie wynajmowanego mieszkania

Uważaj na pomalowanie całego pokoju na jasnoróżowy lub ciemnofioletowy kolor, ponieważ bardzo trudno jest przemalować je kiedy się wyprowadzasz. Stonowane odcienie i jaśniejsze kolory są znacznie łatwiejsze do zatuszowania. Jeśli używasz tapety, pamiętaj, że prawdopodobnie będziesz musiał ją zdjąć i ponownie pomalować ściany.

Meble

Wiele nieruchomości jest wyposażonych, co daje mniej miejsca na manewr podczas próby personalizacji domu. Jeśli jednak mieszkanie lub dom są nieumeblowane, możesz wprowadzić imponujące zmiany. Fotele, regały, komody, szuflady, sofy i kredensy mają ogromny wpływ na pokój, dając poczucie własności.

Jeśli nieruchomość nie ma dywanów, dywan może utrzymać ciepło w pomieszczeniu w zimie i zapewnić odrobinę dodatkowego koloru. A rośliny domowe sprawiają, że pokoje są świeższe i działają uspokajająco. Zdjęcia, grafiki i plakaty są również doskonałym dodatkiem do każdej przestrzeni życiowej, ale niektórzy właściciele naliczają opłaty za wywiercone otwory w ścianie.

Dostosuj swój dom do swoich potrzeb dzięki tym przydatnym wskazówkom. Bądź kreatywny z przestrzenią i meblami i dodaj odrobinę koloru, a wynajęta nieruchomość wkrótce zacznie się czuć jak w domu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *